site.btaБерое не успя да спечели срещу Ботев Враца във футболния шампионат

Берое не успя да спечели срещу Ботев Враца във футболния шампионат

Първи мач от 25-ия кръг в Първа футболна лига:

Берое - Ботев Враца             2:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Жорди Говеа 17, 1:1 Браян Переа 60, 2:1 Джани Политино 71, 2:2 Даниел Генов 90+4
жълти картони: Хуан Пабло Саломони, Джани Политино (Берое), Едуардо Кунде, Марко Мажуга, Мартин Смоленски, Диого Барбоса, Браян Переа, Клери Сербер (Ботев Враца)
главен съдия: Волен Чинков
стадион "Берое", Стара Загора
състави
Берое: Артур Мота, Лучано Скуадроне, Франко Рамос, Хуан Пабло Саломони, Дамян Йорданов (71-Стефан Гаврилов), Уерик Каетано (90-Ено Еспиноса), Карлос Алгара, Сегундо Пачаме (66-Джани Политино), Жорди Говеа, Франсиско Сагардия (66-Франсиско Сагардия), Себастиан Вия
Ботев: Федерико Бариос, Браян Мендоса, Едуардо Кунде, Мартин Ачков, Мартин Христов, Мартин Смоленски (63-Стефан Велев), Клери Сербер (89-Мирослав Маринов), Диого Барбоса (63-Даниел Генов), Марко Мажуга (46-Спас Георгиев), Браян Переа, Бубакар Траоре (46-Ласана Н'Диайе)

Берое завърши наравно 2:2 у дома срещу Ботев Враца в първи мач от 25-ия кръг от Първа лига.

В 10-ата минута Мартин Ачков шутира от движение, но ударът му премина над вратата на домакините.

Седем минути след това "зелените" взеха аванс в резултата. Жорди Говеа и Франсиско Сагардия направиха двойно подаване и капитанът на Берое се разписа в мрежата на Ботев Враца.

В 25-ата минута заралии бяха близо до реализирането и на втори гол. Себастиан Вия стреля към далечния ъгъл, но топката излезе в аут.

Десет минути след началото на втората част Себастиан Вия проби и подаде за Сагардия, който би от движение, но топката срещна гредата.

Пет минути по-късно Ботев Враца изравни, след като Мартин Смоленски изпълни ъглов удар, а Браян Переа засече топката с глава в мрежата на Берое.

В 71-ата минута Вини Трибуле изведе Вия, а той пусна към Джани Политино, който реализира за 2:1 на празна врата. Попадението първоначално беше отменено, но след намесата на видео асистент реферите резултатът отново беше в полза на домакините.

Пет минути преди края на редовното време Ласана Н'Диайе пропусна да изравни резултата, но ударът му отблизо премина покрай вратата.

Дълбоко в допълнителното време врачани достигнаха до равенството. След сериозно разбъркване в наказателното поле, Даниел Генов успя да прати топката в мрежата след неубедителна изява на вратаря Мота и защитата на Берое.

Само минута по-късно Спас Георгиев с глава пропусна да осигури успеха в полза на гостуващия отбор.

Старозагорци остават на 11-та позиция, докато Ботев Враца заема 15-то място в Първа лига.

Към 03:18 на 24.07.2024 Новините от днес