site.btaТоронто победи Бъфало след продължение, Колорадо с категоричен успех срещу Детройт в НХЛ

снимка: АП\David Zalubowski

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Тихоокеанска дивизия: Ванкувър 87, Едмънтън 78, Лас Вегас 73

Колорадо победи убедително Детройт със 7:2 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Кейл Макар вкара първия в кариерата си хеттрик, а Нейтън Маккинън добави гол и три асистенции за "лавината" и удължи серията си от точки у дома на 31 мача.

Вратарят с български корени Александър Георгиев също се представи на ниво за Колорадо, отразявайки 27 удра за своята 32-а победа за тима.

Роби Фабри и Дейвид Перън се разписаха за Детройт, който губи трети пореден мач в лигата.

Торонто победи Бъфало с 2:1 след продължение. Остин Матюс вкара победния гол в 4:20 минута на продължението, негово 54-о попадение, с което води при реализаторите в НХЛ.

В редовното време Уилям Ниландер вкара за Торонто, а Виктор Олофсон се разписа за Бъфало.

Победа с 2:1 постигна и Анахайм срещу гостуващия Отава. Алекс Килорн вкара победния гол в началото на третата част за третата победа в последните четири мача за тима. Райън Стром се разписа също за Анахайм, а вратарят Лукаш Достал спаси 29 удара.