site.btaНаказателната акция на Арсенал във Висшата лига на Англия продължи с 6 гола при гостуването на Шефилд Юнайтед

снимка: AP Photo/Alastair Grant

Арсенал продължи невероятната си серия във Висшата лига със седма убедителна победа, като този път се разправи с Шефилд Юнайтед с 6:0 като гост. "Артилеристите" събраха 61 точки и са на 2 от лидера Ливърпул, който има 63. Манчестър Сити заема 2-ата позиция с 62.

За по-малко от 30 дни играчите на мениджъра Микел Артета печелят за втори път като гости с 6:0, като унижиха Уест Хям на 11-и февруари отново като гости. Серията включва 5:0 над Кристъл Палас у дома и 5:0 над Бърнли като гост. В тази серия в домашното първенство те са допуснали едва три попадения – по едно от Нотингам Форест, от Ливърпул и от Нюкасъл. Единствената им загуба от 20-и януари насам е с 0:1 при визитата на Порто в Шампионската лига.

За "остриетата" – какъвто е прякорът на Шефилд Юнайтед, участието във Висшата лига се оказва трудна задача за момента, тъй като те се закотвиха на последното място с 13 точки и са на цели 11 от първия отбор в спасителната зона Нотингам.

Петима различни голмайстори плюс автогол на защитник на домакините още повече впечатлиха публика и специалисти, показвайки взаимозаменяемостта на играчите на Артета. А още във 2-ата минута Букайо Сака можеше да открие резултата, но мощният му шут се спря в горната греда, а Габриел Мартинели не успя да направи качествена добавка.

Но в 5-ата минута гостите вече бяха повели, след като норвежкият им лидер Мартин Йодегор откри след комбинация с Деклан Райс. До 15-ата минута авансът на тима от Лондон беше вече 3:0, като най-напред в 13-ата минута Джейдън Боугъл си вкара автогол след пробив и остро центриране на Букайо Сака. 120 секунди по-0късно стана 3:0, а този път точен беше Габриел Мартинели. Попадението му падна и с доза късмет, защото ударът от неудобна ситуация се отклони в крак на човек от домакините, за да подлъже още вратаря Иво Гърбич.

След като пуснаха три гола за четвърт час, футболистите от Шефилд буквално трудно се ориентираха дори пред собствената си врата. В 25-ата минута те оставиха огромно пространство, Мартинели проби и беше съборен, но топката стигна до Кай Хаверц, за когото не беше проблем да я вкара за четвърти път.

До края на полувремето дойде ред и на Райс да се разпише, след като преди това участваше в почти всяка опасна атака. Попадението дойде след третата асистенция за едно полувреме на Букайо Сака.

Арсенал свали оборотите след почивката, но това не промени кой знае колко картината. Кивиор пропусна една възможност, а в 58-ата минута стана 6:0 с гол на Бен Уайт.