site.btaГол на Амос Юга помогна на ЦСКА-София да отстрани Арда за купата на страната

Гол на Амос Юга помогна на ЦСКА-София да отстрани Арда за купата на страната
снимка: БТА

Четвъртфинален мач в турнира за купата на България по футбол:

ЦСКА-София - Арда Кърджали        1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Амос Юга 19
жълти картони: Амос Юга (ЦСКА-София), Деян Лозев (Арда)
главен съдия: Станимир Тренчев
Национален стадион "Васил Левски"
състави
ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов (74-Мартин Стойчев), Юрген Матей, Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц  (69-Емануел Шакич), Матиас Фаетон, Данило Асприля (84-Станислав Шопов)
Арда: Анатолий Господинов, Деян Лозев, Пмален Крачунов, Джелал Хюсеинов, Принц Окезие, Илия Юруков (69-Иван Тилев), Лъчезар Котев (86-Борис Тютюков), Станислав Иванов, Борислав Цонев (46-Абубакар Тунгара), Иван Коконов (59-Ел Мами Тетах) Тонислав Йорданов

След гол на Амос Юга преди почивката отборът ЦСКА-София се класира за полуфиналите в турнира за купата на България. "Червените" се наложиха с 1:0 у дома срещу Арда Кърджали и очакват своя противник за следващата фаза.

В осмата минута Тобиас Хайнц центрира за Марселино Кареасо, който върна към Иван Турицов, но шутът на българския национал премина над вратата на гостите.

Само две минути по-късно удар на Тобиас Хайнц беше блокиран и вратарят Анатолий Господинов се справи със ситуацията.

В 19-ата минута на срещата столичани взеха аванс в резултата след изпълнение на заучено положение. Хайнц подаде по земя към Линдсет, който с пета продължи към вратарското поле и непокритият Амос Юга лесно се разписа за 1:0.

Четири минути след това "червените" пропуснаха да отбележат втори гол чрез Тобиас Хайнц, чийто удар беше блокиран от защитата на Арда.

В 37-ата минута Станислав Иванов проби и пусна Иван Коконов, който от движение стреля над вратата на ЦСКА-София.

Само две минути по-късно Станислав Иванов се възползва от неразбирателство в защитата на "червените", напредна и остана сам срещу Густаво Бусато, който отрази опита за гол на нападателя на Арда.

В 49-ата минута Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар и Юрген Матей засече кълбото с глава, но Господинов изби топката.

Точно 20 минути след това Данило Асприля проби и подаде топката към Джонатан Линдсет, който шутира неточно от дистанция.

Минута преди изтичане на редовното време Станислав Иванов пусна към резервата Борис Тютюков, който по диагонала стреля покрай вратата на "армейците".

В четвъртък носителят на трофея от миналия сезон Лудогорец посреща ЦСКА 1948.

Към 07:20 на 24.07.2024 Новините от днес