site.btaКовънтри сложи край на приказката на нискоразредния Мейдстоун за ФА Къп

Ковънтри сложи край на приказката на нискоразредния Мейдстоун за ФА Къп
снимка: АП/Nick Potts

Отборът от Чемпиъншип Ковънтри победи гостуващия Мейдстоун Юнайтед с 5:0 и сложи край на приказната серия на аматьорския тим в петия кръг на турнира за Купата на Англия по футбол.

Елис Симс се отличи с хеттрик през първото полувреме, а в края на мача два гола добави Фабио Тавареш.

Около 5000 фенове на Мейдстоун пътуваха за мача и подкрепиха бурно своя отбор, но това не бе достатъчно. Мейдстоун, който се състезава в шестото ниво на английския футбол, отстрани последователно Бароу, Стивънидж и Ипсуич, за да стане най-нискоразредният отбор, достигнал 1/16-финалите за ФА Къп от подвига на Блит Спартанс през 1977 година.

Ковънтри, девети в таблицата на Чемпиъншип, се класира за четвъртфиналите за ФА Къп за първи път от 2009 година.

Останалите мачове от петия кръг ще се играят днес и утре.

Към 06:25 на 24.07.2024 Новините от днес