site.btaДузпа дълбоко в добавеното време спаси Пари Сен Жермен от загуба от Рен

Дузпа дълбоко в добавеното време спаси Пари Сен Жермен от загуба от Рен
Гонсало Рамош реализира от дузпа за ПСЖ в края на мача с Рен / снимка: АП/Michel Euler

С гол от дузпа на Гонсало Рамош в седмата минута на добавеното време Пари Сен Жермен се добра до равенство 1:1 при домакинството си на Рен в двубой от 23-тия кръг на местния шампионат.

Гостите от Бретан, които през седмицата победиха Милан, се бяха устремили към 11-ата си победа в последните си 12 мача във всички турнири, но фаул на вратаря им Стийв Манданда позволи на шампионите да измъкнат точка.

Рен поведе в 33-тата минута чрез Амин Гури с единствения си точен удар до почивката.

През второто полувреме играта се пренесе в половината на Рен, но един от най-запомнящите се моменти дойде в 65-ата минута, когато старши треньорът на парижани Луис Енрике реши да извади от игра голмайстора на тима Килиан Мбапе и да пусне Гонсало Рамош.

При излизането си от терена Мбапе бе освиркан от феновете на домакините заради обявеното от него решение да напусне клуба през лятото.

Без Мбапе Пари Сен Жермен стигна до равенството в края на мача чрез централния си нападател Рамош.

В класирането в Лига 1 ПСЖ остава убедителен лидер с 54 точки, с 11 повече от втория Брест. Рен е на седмо място с 35 точки.

Към 23:15 на 23.07.2024 Новините от днес