site.btaФлора Талин спечели Суперкупата на Естония

Флора Талин спечели Суперкупата на Естония
Флора Талин спечели Суперкупата на Естония / снимка: АП/Pavel Golovkin

Отборът на Флора Талин спечели Суперкупата на Естония за 12-и път в историята.

В мача, с който по традиция се открива новият футболен стадион в прибалтийската страна, Флора победи със 7:5 след изпълнение на дузпи Транс Нарва. В редовното време мачът завърши 2:2, а по регламент се премина директно към изпълнение на дузпи, при които по-точни бяха шампионите на страната.

На стадиона във Вилянди Флора поведе с 2:0 още до почивката чрез Маркус Сепик и Марк Лепик.

През втората част обаче ходът на мача се обърна в полза на носителя на Купата на Естония Транс и тимът от Нарва стигна до изравняването след голове на Егор Журавльов в 90-ата минута и Серго Кухянидзе от дузпа в третата минута на добавеното време.

При последвалите дузпи и петимата изпълнители за Флора реализираха, докато пропуск за Транс Нарва направи Шалва Бурджанадзе при четвъртия опит.

Новият сезон в Майстрилигата на Естония започва в петък, 1 март с домакинството на Флора срещу новака Номе Юнайтед.

Към 23:09 на 23.07.2024 Новините от днес