site.btaЛудогорец (Разград) приключи с европейското си участие за сезон 2023/24 с домакинско поражение от швейцарския Сервет (Женева)

снимка: БТА/Мехмед Азиз
Турнир на УЕФА Лига на Конференциите – плейофен кръг, втори мач:
Лудогорец (Разград, България) - Сервет (Женева)         0:1 (0:1) Голмайстори: 0:1 Тимотее Коня 6 *Сервет се класира за осминафиналите с общ резултат 1:0. В първата среща 0:0 Жълти картони: Кайо Видал, Франсиско Гомес-Сон, Якуб Пьотровски (Лудогорец),
Тимотее Коня, Брадли Мазику, Бендегуз Бола (Сервет) Главен съдия: Алияр Агаев (Азербайджан) Стадион "Лудогорец Арена": 9800 зрители Състави:     Лудогорец (Рз): Серджио Падт, Аслак фон Витри, Ноа Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Франсиско Гомес-Сон,
Клод Гонсалвеш (66 - Руан Круз), Педро Нареси (84 - Матиас Тисера), Якуб Пьотровски, Кайо Видал (74 - Рик Джонатан),
Бърнард Текпетей, Квадво Дуа     Сервет (Женева): Джереми Фрик, Кейго Цунемото, Стив Руей, Йоан Северин, Брадли Мазику, Мирослав Стефанович,
Тео Манян, Тимоти Коня (84 - Дерек Кутеса), Бендегуз Бола (56 - Гаел Ондуа),
Алексис Антунес (90+1 - Антони Барон), Енцо Кривели

Българският шампион Лудогорец (Разград) приключи с европейското си участие за сезон 2023/24 с домакинско поражение с 0:1 от Сервет (Женева) във втория мач от плейофния кръг на турнира на УЕФА Лига на Конференциите. Първата среща в Женева приключи при нулево равенство и единственото попадение днес на Тимотее Коне още в 6-ата минута.
    Момчетата на Георги Дерменджиев изиграха много слаб мач, предвид залога и характера, който имаха пред себе си. Още повече, съперникът от Швейцария - макар и добре обучен тактически, е далече от най-доброто, което може да се види в Европа. Още повече, че тимът от Женева не създаде реално никакви положения пред вратаря Серджио Падт, а единственото им попадение беше сериозна грешка на играч на домакините.
    Головите положения пред вратаря Джереми Фрик, който днес носеше и капитанската лента, не бяха кой знае колко много. Преди почивката Лудогорец пропусна две възможности, а през втората част Кайо Видал изтърва сам срещу вратаря.
    Още в 6-ата минута гостите от Женева откриха резултата. Тимотее Коня внимаваше, видя грешния пас на Клод Гонсалвеш назад, открадна топката и сам срещу вратаря Серджио Падт я прокара между краката му.
    В 12-ата минута домакините можеха да върнат гола. След пробив на Текпетей топката стигна до защитника Сон, който обаче ритна неточно в аут. Кайо Видал също получи центриране от дясно от Текпетей само три минути след това, но ударът му беше блокиран. Лудогорец продължи да атакува и текпетей можеше да вкара в 20-ата минута, но изстрелът му от 10-12 метра беше блокиран от бранител. Натискът на домакините обаче отслабна в края на частта и единствено слаб удар на Пьотровски беше видян от публиката.
    Пет минути след началото на второто полувреме Лудогорец можеше да изравни, но Квадво Дуа пропиля страхотен шанс при центриране от ъглов удар. Той скочи високо точно навреме, за да засече, но не успя да насочи добре в мрежата. При добавката и Сонко Сундберг не беше томен. Само след три минути вратарят Фрик спаси удар на Кайо Видал. Гостите отговориха с неточен удар на Енцо Кривели в 63-ата минута.
    В 70-ата минута Кайо Видал пропусна страхотно положение. Той беше изведен по диагонала с пас от дълбочина сам срещу вратаря. Крилото на разградчани тръгна на скорост, но ударът му беше слаб и в периметъра на вратаря Фрик, който спаси. Последва нов пробив до аутлинията на Бърнард Текпетей и центриране към точката за изпълнение на дузпа. Ганайското крило се справи отлично, но нямаше негов съотборник на точното място в точното време.
    Съвсем накрая и малко преди да бъде заменен Антунес от гостите дори можеше да направи победата им по-убедителна, но ударът му от дясно по диагонала беше спасен от вратаря Падт.

Към 04:21 на 26.07.2024 Новините от днес