site.btaБотев (Пловдив) загуби от Крумовград като гост на собствената си база в "Коматево"

Бившият играч на Ботев Александър Колев вкара две попадения за успеха на Крумовград / Снимки: Боян Ботев, БТА

Първенство на България по футбол, среща от 21-ия кръг на Първа лига между отборите на ФК Крумовград и Ботев (Пловдив):

Крумовград – Ботев (Пловдив) 2:1 (1:1)

голмайстор: 1:0 Александър Колев 6, 1:1 Георги Николов 24 – дузпа, 2:1 Александър Колев 90+2 - дузпа

стадион: „Футболен комплекс „Никола Щерев - Старика“, гр. Пловдив

главен съдия: Георги Николов, гр. Пловдив

червен картон: Дилан Мертенс 90 (Ботев Пловдив)

жълти картони: Момчил Цветанов, Патрик Луан, Александър Колев (Крумовград); Константинос Балоянис (Ботев Пловдив)

състав на Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Момчил Цветанов (70 - Джуниет Али), Вячеслав Велев, Ренан Арияш, Диего Рапосо (82 – Октай Юсеин), Димитър Тонев (46 – Патрик Луан), Серкан Юсеин (70 - Жак Пехливанов), Александър Колев (90+7 – Калоян Пехливанов)

състав на Ботев (Пловдив): Матвей, Игонен, Джеймс Ето‘о, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Антонио Перера (73 – Дилан Мертенс), Янис Карабельов, Николай Минков (63 – Ехидже Укаки), Ивелин Попов, Самуел Акере (87 – Велиян Видолов), Георги Николов (73 – Мартин Секулич)

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Крумовград във втория мач от 21-ия кръг на футболната Първа лига. „Канарчетата“ гостуваха на собствената си база в квартал „Коматево“ и се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в шестата минута, когато бившият играч на „жълто-черните“ Александър Колев откри резултата с красиво изпълнение от над 20 метра. В 24-ата минута обаче новото попълнение на Ботев Георги Николов възстанови равенството, след като реализира дузпа, вкарвайки първо попадение в официалния си дебют за „канарчетата“. През втората част два гола на Ботев бяха отменени заради засада, а в добавеното време на срещата отново Александър Колев донесе успеха на своя тим с точно изпълнен наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Дилан Мертенс, който получи и директен червен картон.

По този начин Крумовград прекъсна серията от 7 поредни шампионатни срещи без загуба за Ботев и се изкачи на деветата позиция в подреждането с 27 точки, само с 2 по-малко от „жълто-черните“, които остават на осмо място.

Още преди да изтече и минута от началото на срещата домакините първи стигнаха до възможност за гол. Вячеслав Велев получи отдясно в наказателното поле на Ботев и пусна успоредно подаване към Момчил Цветанов, но Джеймс Ето‘о изчисти в корнер точно преди бившият играч на Ботев да засече в мрежата.

В шестата минута обаче играчите на Станислав Генчев поведоха в резултата. Антонио Перера сбърка в средата на терена, Александър Колев получи и напредна, след което разстреля Матвей Игонен с мощен удар по диагонала, който не остави шансове на естонския страж на „канарчетата“.

Веднага след подновяването на играта от центъра Перера можеше да се реваншира за грешката си, но негов шут бе избит от Янко Георгиев, а при добавката Николай Минков уцели гредата от близка дистанция.

Малко след това стражът на Крумовград спаси и удар с глава на Георги Николов.

В 23-ата минута „канарчетата“ получиха право да изпълнят дузпа. Николов бе изведен зад защитата на домакините и изпревари Янко Георгиев, който го фаулира, а главният съдия Георги Кабаков посочи бялата точка. Потърпевшият нападател застана зад топката и реализира, за да изравни резултата, отбелязвайки дебютното си попадение в официален мач за новия си отбор.

В 37-ата минута играчите на Душан Керкез организираха добра контраатака, на върха на която се озова Георги Николов, който бе намерен с пас от Самуел Акере, но завършващият му изстрел не намери целта.

В самия край на първата част удар с глава на Антоан Конте след центриране от фаул премина покрай гредата и така почивката дойде при равенство 1:1.

Четвърт час след подновяването на играта след почивката Янко Георгиев трябваше да се намесва при прострелно подаване на Балоянис от левия фланг.

Шест минути по-късно попадение на Самуел Акере бе правилно отменено заради засада на офанзивния футболист.

В 76-ата минута топката пак попадна в мрежата в Крумовград. Влезлият като резерва Мартин Секулич засече точно с глава центриране на Акере, но голът отново не бе признат заради нередовна позиция на нигерийското крило на „жълто-черните“.

Десет минути по-късно символичните домакини можеха да стигнат до успеха след разбъркване в наказателното поле на Ботев при центриране от корнер, но Ивелин Попов изчисти с глава пред голлинията.

В 89-ата минута домакините също получиха дузпа. Жак Пехливанов стреля точно от пряк свободен удар, Игонен изби, но при добавката изстрел на Александър Колев с глава към опразнената врата срещна ръката на Дилан Мертенс. Заради своето действие полузащитникът на Ботев бе изгонен от игра с директен червен картон, а Колев не сбърка от бялата точка, за да донесе успеха на Крумовград – 2:1.

Към 12:40 на 08.05.2024 Новините от днес