site.btaАлекс Грозданов бе стабилен при победата на Верона над Пиаченца в италианската волейболна Суперлига

Снимка: legavolley.it

Централният блокировач Алекс Грозданов изигра пълен мач при победата на тима му Верона над Пиаченца с 3:1 (25:22, 25:15, 20:25, 25:21) от междинния кръг на италианската волейболна Суперлига. Българинът реализира 7 точки - 2 от атака, 3 от блокада и два аса. Той изпълни най-много сервиси за тима на Радостин Стойчев - 21, като сбърка само един от тях.
Верона е на пето място в класирането, като има 33 точки - с две по-малко от четвъртия Чивитанова.

Тимът на Чивитанова загуби от Тренто с 1:3 (22:25, 25:19, 19:25, 21:25) като гост. Родният национал Александър Николов игра твърде малко, влизайки като резерва в третия и четвъртия гейм и отбеляза 2 точки от атака.

Без контузения Матей Казийски Алианц Милано отстъпи на Монца с 1:3 (21:25, 23:25, 25:20, 16:25) в домакинството си. Отборът от Милано е на седма позиция с 30 точки от 19 мача.

Към 09:13 на 24.07.2024 Новините от днес