site.btaБез контузения Александър Везенков Сакраменто загуби при гостуването си на Финикс Сънс

Кевин Дюрант бе най-резултатен за победата на Финикс Сънс над Сакраменто Кингс / снимка: АП/Darryl Webb

В отсъствието на контузеното българско крило Александър Везенков отборът на Сакраменто Кингс претърпя поражение със 125:130 при гостуването си на Финикс Сънс в мач от поредния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

До почивката гостите от щата Калифорния имаха преднина, която на моменти достигаше и до 11 точки, но в края на третата четвърт и началото на четвъртата Финикс на свой ред отговори със силни минути и след три поредни тройки на старта на последния период домакините поведоха със 103:94.

Водени от гарда Де'Аарън Фокс и центъра Домантас Сабонис "кралете" успяха да върнат интригата в мача и изравниха при 108:108. Те дори поведоха с две точки при 112:110, но тогава се активизираха и звездите на "слънцата" Кевин Дюрант и Девин Букър, което позволи на Финикс да стигне до успеха.

Най-резултатен за победителите бе Дюрант с 28 точки. Още 25 прибави Букър, а много силно в третата четвърт от пейката се включи Ерик Гордън, който завърши с общо 23 точки.

За Сакраменто Де'Аарън Фокс отбеляза 40 точки, а Домантас Сабонис направи "трипъл-дабъл" от 35 точки, 18 борби и 12 асистенции. С 22 точки остана Малик Монк, но нито един от останалите играчи на Сакраменто не стигна повече от 10 точки.

В класирането на Запад Сакраменто е на осмо място с 30 победи и 23 загуби, докато Финикс е на пета позиция с 32 успеха и 22 поражения.

В друг мач от тази нощ Маями Хийт спечели със 123:97 гостуването си на Милуоки Бъкс.

"Горещите" водеха в резултата през абсолютно целия мач, като още в края на първото полувреме преднината им бе от над 15 точки. След паузата разликата достигна и до 31 точки, като по този начин Милуоки регистрира шесто поражение в девет срещи след назначаването на Док Ривърс за старши треньор.

В отсъствието на Джими Бътлър над всички за победителите от Маями бе центърът Бам Адебайо, който запълни статистиката с 16 точки, 12 борби и 11 асистенции.

Най-резултатен обаче бе сърбинът Никола Йович, който вкара 24 точки, а с 23 приключи Дънкан Робинсън.

За Милуоки Янис Адетокунбо отбеляза 23 точки, а по 16 прибавиха Малик Бийзли, Деймиън Лилард и Боби Портис.

Бостън Селтикс постигна победа номер 42 през сезона, с което стана и първият отбор в НБА, който и теоретично си гарантира, че ще завърши сезона с положителен баланс. "Келтите" победиха като гости Бруклин Нетс със 118:110.

Въпреки сравнително малката разлика в края, интрига в срещата на практика липсваше, тъй като Бостън водеше още от края на първото полувреме с двуцифрен актив. Преднината на Селтикс дори достигна до 23 точки в един момент от срещата, но финалният щурм на домакините почти успя да им донесе обрат.

За Бостън с 41 точки и 14 борби завърши Джейсън Тейтъм. Джейлън Браун вкара още 19 точки, а цялата стартова петица на тима приключи с поне 14 точки на сметката си.

Микел Бриджес бе най-полезен за Бруклин с 27 точки, а още 26 прибави Кам Томас.

Към 01:19 на 24.07.2024 Новините от днес