site.btaПредсрочни избори винаги може да има, трябва да седнем на масата за преговори, коментира Атанас Атанасов за предстоящата ротация във властта
Предсрочни избори винаги може да има, трябва да седнем на масата за преговори, коментира съпредседателят на парламентарната група на "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) и съпредседател на "Демократична България" Атанас Атанасов пред Нова телевизия относно разговорите за предстоящата ротация в управлението.
"Някак си започнаха преговорите през медиите, преди да са започнали в действителност. Така че аз смятам, че трябва да се седне на масата на преговорите между политическите сили, които подкрепят правителството и формират мнозинството, всеки да заяви своите претенции, включително и по темата за външното министерство и за начина, по който България стои пред света", заяви Атанасов.
Има и то не един вариант за това и ГЕРБ, а и ПП-ДБ да имаме канал към външния свят, смята той.
Според Атанасов е добре външната политика на страната да бъде еднородна. Смятам, че има механизъм, по който съвместно и Мария Габриел, и Николай Денков да формират външната ни политика, посочи той. Атанасов отбеляза, че за тези девет месеца Денков и Габриел са работили в много добър синхрон и също трябва да са на масата за преговори. Според него те трябва да направят анализ на работата на правителството, да го представят пред лидерите на коалицията и на тази база да започнат преговорите как да изглежда правителство на Мария Габриел.
"Предсрочни избори винаги може да има в една демокрация по различни причини. Затова казвам, че трябва да седнем на масата преди да извадим пистолетите", коментира Атанас Атанасов. От ПП-ДБ считаме, че на България не ѝ трябват предсрочни избори, имаме много важна работа да вършим и вътрешнополитически, и външнополитически план, отбеляза той.
С оглед предстоящата ротация, попитан дали ще бъде председател на парламента, Атанас Атанасов отговори: "Ако бъда избран, разбира се, че ще се заема с тази задача".
Атанасов съобщи, че ще предостави информация, която е получил по пощата, на временната комисия в парламента, която проучва факти и обстоятелства, свързани с дейността на групата около Мартин Божанов с прякор Нотариуса.
"Това, което получих по пощата, не е съвсем списък, а е много интересен материал за това по какъв начин този т.нар. Нотариус, който го убиха, е действал в съдебната система, уреждал е дела. Всичко това нещо може да бъде описано с една дума – корупция", коментира Атанас Атанасов. Той уточни, че в този документ връзките, които са описани, и начинът на действие минават през Районна прокуратура-София. Според Атанасов, ако тази комисия получи подкрепа и съдействие от прокуратурата, може много работа да свърши.
/РН/
news.modal.header
news.modal.text