site.btaУилиам Чолов загуби финала в категория до 75 килограма срещу Жавохир Уматалиев на турнира по бокс за Купа "Странджа"

снимка: БТА

Уилиам Чолов осигури втори сребърен медал за България от финалите на турнира по бокс за Купа "Странджа". Талантът отстъпи с 0:5 съдийски гласа на актуалния световен шампион до 22 години Жавохир Уматалиев от Узбекистан.

В категория до 75 килограма българският национал не влезе по най-добрия начин в срещата. Той остана назад в съдийските карти в първия рунд, а във втория и двамата получиха по едно предупреждение за нечиста игра. Това обаче не бе от полза за българина, който опита да промени нещата в третия рунд, но в крайна сметка допусна поражение.

Към 09:14 на 24.07.2024 Новините от днес