site.btaАкадемик (Пловдив) спечели срещу Черно море Тича в среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже

Снимка: НБЛ

Академик (Пловдив) постигна седма победа от началото на редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), след като се наложи със 108:97 (32:23, 24:32, 39:24, 13:18) над Черно море Тича като домакин в среща от 21-ия кръг на шампионата. По този начин пловдивските „студенти“ вече са с баланс от 7 успеха и 14 поражения и временно излязоха на осмо място в класирането, докато варненският тим е с 9 победи и 12 загуби през кампанията и заема шестата позиция.

Двубоят в зала „Сила“ стартира с игрово преимущество за гостите от Варна, които отвориха ранна преднина от 12:4. Разликата от 8 точки се запази до 19:11, когато обаче Академик започна да доминира на паркета и със серия от 21:4 „студентите“ спечелиха категорично първата четвърт – 32:23.

Във вторите десет минути пък ролите се размениха. Черно море взе инициативата и отговори на предизвикателството, като на почивката Академик имаше само точка преднина – 56:55.

След паузата двата отбора продължиха да играят на много високо темпо и да стоят близо в резултата до 68:68. В средата на третата част обаче пловдивските „студенти“ повишиха значително ефективността си в атака и успяха да направят поредица от 8 безответни точки. Постепенно играчите на Йордан Янков притиснаха своя съперник и увеличиха аванса си до 16 точки преди последната четвърт – 95:79.

Още в началото на четвъртата част Академик поведе с 20 точки при 101:81 и не допусна изненада до края на срещата, за да запише седма победа от началото на редовния сезон - 108:97.

Най-резултатен за победителите стана Томислав Минков с 21 точки, а 19 добави Ренел Къмингс.

За гостите от Варна Аверил Ъгба бе над всички с „дабъл-дабъл“ от 31 точки и 13 борби.

Към 13:52 на 08.05.2024 Новините от днес