site.btaЯсен Радев победи актуалния европейски шампион Бибал Бенама на турнира по бокс Купа "Странджа"

Ясен Радев спечели срещу действащия двукратен европейски шампион и трикратен медалист от световни първенства по бокс. Националът на България се класира за финала на турнира за Купа "Странджа" в категория до 54 килограма, след като срази с 3:2 гласа Бибал Бенама.

Радев, който е европейски вицешампион при 22-годишните, показа много воля и характер, за да обърне битката срещу именития французин.

Българинът изостана с 2:3 гласа след първия рунд, като получи и аркада на дясното око. Той не се предаде и прати съперника си в нокдаун във втората част, обръщайки резултата.

В третия рунд битката беше до последната секунда, а Радев даде всичко от себе си, подкрепян мощно и от публиката в зала "София". Националът на България заслужи място на финала в неделя, когато ще се изправи срещу Хужаназар Нортжиев от Узбекистан.

Към 11:11 на 24.07.2024 Новините от днес