site.btaЛокомотив (Пловдив) победи Етър (Велико Търново) в последната си проверка преди подновяването на шампионата

Снимка: Официален сайт на ПФК Локомотив (Пловдив)

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши с победа контролите от предсезонната си подготовка, след като „черно-белите“ надиграха с минималното 1:0 тима на Етър (Велико Търново). Двубоят се игра на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора и бе последна проверка и за двата отбора преди подновяването на шампионата в Първа лига.

Играчите на Александър Томаш започнаха по-активно срещата и още във втората минута можеха да поведат в резултата, но удар на Димитър Илиев срещна напречната греда.

Последваха нови две опасности пред вратата на Етър, но шут на Евандро и удар с глава на Сегура минаха покрай целта.

В 19-ата минута „смърфовете“ стигнаха до попадение. Бабакар Дион бе точен с прецизен прехвърлящ удар за 1:0.

До края на първата част „болярите“ опитаха да отговорят, но не съумяха да преодолеят Динко Хоркаш.

Второто полувреме започна с две опасни ситуации за пловдивския тим, но изстрел на Камдем премина покрай вратата, а малко след това опасен шут на Дион бе блокиран.

В 64-ата минута „болярите“ бяха близо до изравнителен гол, но гредата спаси Локомотив след удар от далечно разстояние.

Седем минути по-късно попадение на „черно-белите“ бе отменено заради засада, но до края играчите на Александър Томаш запазиха своя аванс и завършиха с победа предсезонната си подготовка.

Локомотив подновява първенството в Първа лига с гостуване на Арда (Кърджали), докато Етър посреща ЦСКА 1948.

Към 21:27 на 08.05.2024 Новините от днес