site.btaВтородивизионният Марица (Пловдив) завърши контролите от предсезонната си подготовка с успех срещу елитния Крумовград

Снимки: Боян Ботев, БТА

Втородивизионният Марица (Пловдив) постигна втора поредна победа срещу елитен съперник в предсезонните си контролни срещи. Три дни след успеха си срещу Локомотив (Пловдив) с 2:0, "жълто-сините" надиграха и състава на Крумовград с минималното 1:0 като домакин. Единственото попадение в мача реализира Димо Бакалов в 79-ата минута. Двубоят бе последна проверка и за двата тима преди подновяването на сезона.

Срещата на стадион "Марица" започна с игрово преимущество за гостите от Крумовград. В 25-ата минута играчите на Станислав Генчев бяха близо до откриващо попадение след центриране на Алекс Колев към Вячеслав Велев, който финтира противников защитник в наказателното поле и стреля от близка дистанция, но Петър Начев спаси.

В 41-ата минута домакините отговориха чрез Янко Ангелов, чийто удар с глава обаче минава покрай гредата. Така почивката дойде при нулево равенство.

В началото на втората част отборът на Крумовград отново владееше повече топката, но не успяваше да завърши с точен удар своите нападения. Вратарят на Марица трябваше да се намесва при изстрел с глава на Алекс Колев след центриране на Октай Юсеин, а малко след това отрази и шут на Луан.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Димо Бакалов донесе победата за "жълто-сините" с красиво изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра, при което не остави шансове на стража на Крумовград.

Тимът, воден от Станислав Генчев, подновява сезона в Първа лига с домакинство на Ботев (Пловдив), докато Марица приема Янтра (Габрово) в първата си среща от пролетния дял на Втора лига.

Към 03:29 на 09.05.2024 Новините от днес