site.btaРибакина се класира за четвъртфиналите на турнира в Абу Даби

Рибакина се класира за четвъртфиналите на турнира в Абу Даби
снимка: АП/Kamran Jebreili

Представителката на Казахстан Елена Рибакина се класира за четвъртфиналите на силния турнир УТА-500 в Абу Даби след победа във втория кръг срещу американката Даниел Колинс.

Рибакина, пета ракета в света при жените, загуби първия сет с 4:6, но успя да направи обрат след 6:3, 6:3 и да спечели мача след 2 часа и 18 минути игра.

На четвъртфиналите на надпреварата в Абу Даби Рибакина ще играе срещу Кристина Букша (Испания), която победи Хедър Уотсън (Великобритания) със 7:6(1), 7:5.

Рускинята Людмила Самсонова също преодоля втория кръг след победа над украинката Ангелина Калинина с 6:1, 6:3.

Четвъртата в схемата чехкиня Барбора Крейчикова елиминира Сара Сорибес Тормо с 6:2, 1:0 и отказване на испанката поради контузия.