site.btaПетър Витанов с асистенция в неофициалния си дебют за белгийския Беверен

Петър Витанов с асистенция в неофициалния си дебют за белгийския Беверен
Петър Витанов на загрявката преди тренировъчния мач с Вестерло. снимка: фейсбук на SK Beveren

Българският полузащитник Петър Витанов направи неофициален дебют за новия си отбор Беверен (Белгия) в контролна среща срещу Вестерло, която се игра снощи и завърши при резултат 1:2. Софиянецът изработи гола за своя тим, след като пусна отличен пас между линиите в защитата на Дженте Мертенс. Мертенс, останал сам, не се поколеба и прати хубаво топката над Гилекенс във вратата за 1:0. Малко по-късно Салех, отново след подаване на Витанов, имаше възможност да удвои, но ударът на нападателя мина встрани, макар да беше изведен очи в очи с Гилекенс.

Любопитното беше, че за гостите на терена излезе още един българин – Едисон Йорданов, а двамата се познават добре от съвместните им участия в националния отбор. Вестерло опита да потърси изравнително попадение още преди края на първата част. За гостите именно удар на Йорданов мина встрани. Витанов пък остана на терена едно полувреме и след това отстъпи мястото си на каращия проби Мустафа Коне.

След почивката бяха направени доста смени, а гостите обърнаха развоя на срещата с голове на Шадли в 48-ата минута и на Алкосер в 63-ата.

Във второто ниво, което се нарича Чалъндж Про-лига, Беверен заема 7-о място с 32 точкии в среща от 21-ия кръг ще приеме Лиерс в събота от 17:00 часа. При успех отборът на българина има шанс да влезе в местата, даващи право на плейофи за промоция в елитната Джупилер-лига.

Петър Витанов подписа договор с Беверен точно преди седмица – на 1-и февруари, обвързвайки се за година и половина с опция за удължаване за още една след това. 28-годишният дефанзивен халф пристигна със свободен трансфер от китайския Тяндзин Тайгър, където игра в последните шест месеца.

Към 05:32 на 26.07.2024 Новините от днес