site.btaАнтоанета Костадинова и Мариета Канева спечелиха последните състезания от Гран при София

снимка: БТА/Благой Кирилов

Антоанета Костадинова спечели златото на пистолет, а Мариета Канева триумфира с първото място на пушка в супер финалите от последния ден на международния турнир по спортна стрелба Гран при София.

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Антоанета Костадинова бе най-прецизна във финала с 240.5 точки, следвана от  Николай Панов с 236.1 и Мирослава Минчева с 215.1 точки.

На пушка Канева спечели с финал от 250.5 точки. Втори е Антон Ризов с 248.0, а трети Ивана Вълкова с 227.3  точки.

Турнирът се проведе в спортна зала WINBET&EVENT CENTRE- над Военна академия „ Г.С. Раковски“  с награден фонд от 10 000 лева.

Към 12:31 на 24.07.2024 Новините от днес