site.btaШампионът Марица не срещна проблеми със Славия в женското първенство по волейбол

Снимка: БТА

Шампионките от Марица (Пловдив) се наложиха над Славия с 3:0 (25:9, 25:20, 26:24) в последния мач от осмия кръг на женската Демакс лига по волейбол. Срещата продължи точно един час.

Марица не остави никакво съмнение в превъзходството си в първия гейм, когато "белите" не успяха да стигнат и до десет точки.

Във втората част Славия заигра по-добре и затрудни пловдивчанки, а в третата част Марица имаше нужда от 25 минути и 26 точки, за да пречупи окончателно домакините.

Тимът на Марица води убедително в класирането и има 6 точки преднина пред преследвача ЦСКА, като до момента е загубил само един гейм в осем мача. Славия е на четвърто място в подреждането.