site.btaТорино надви Каляри като гост

Торино надви Каляри като гост
снимка: АР, Gianluca Zuddas

Торино спечели с 2:1 гостуването си на Каляри от 22-ия кръг на Серия А. Дуван Сапата и Самуеле Ричи бяха точни за "биковете" до почивката, а през второто полувреме Николас Виола с красиво изпълнение се разписа за домакините. В допълнителното време на срещата Пиетро Пелегри вкара трети гол за Торино, но той бе отменен поради засада.

Преди мача двата отбора отдадоха почит на починалия през седмицата Луиджи Рива. Легендата на Каляри и италианския футбол прекара 13 години с екипа на клуба от Сардиния и донесе титлата през сезон 1969/70. По време на загрявката футболистите на Каляри излязоха със специални фланелки с номер 11, копие на екипите на шампионския състав.

Въпреки победата Торино остава на 10-то място с 31 точки, а Каляри е 17-ти с 18 пункта.