site.btaМанчестър Сити елиминира Тотнъм в турнира за ФА Къп

Манчестър Сити елиминира Тотнъм в турнира за ФА Къп
снимка: АР, Dave Shopland

Манчестър Сити стигна до драматичен успех като гост с 1:0 срещу Тотнъм в среща от четвъртия кръг на ФА Къп. Голът бе дело на Нейтън Аке в 88-ата минута на двубоя. Домакините протестираха за нарушение срещу вратаря Викарио, но и след справка с ВАР не се стигна до промяна в решението.

Сити воден от Пеп Гуардиола имаше инициативата през целия мач и пропусна няколко добри възможности.

Любопитен факт, е че другите три срещи, които се изиграха не излъчиха победител и ще има преиграване. Челси и Астън Вила изиграха динамичен мач, но завършиха 0:0. През първата част попадение на Дъглас Луис от Астън Вила бе отменено заради игра с ръка.

Елитният Нотингам Форест също направи 0:0 при визитата си на Бристъл Сити, а Шефилд Уензди и Ковънтри приключиха при 1:1.