site.btaБерое загуби от третодивизионния Саяна Хасково в контрола

Берое загуби от третодивизионния Саяна Хасково в контрола
снимка: БТА/Боян Ботев

Елитният Берое загуби с 1:2 от Саяна Хасково в първия си приятелски двубой от зимната подготовка, игран на спортна база "Берое".

Гостите от Хасково излязоха напред в резултата след четвърт час игра с гол от пряк свободен удар в 14-ата минута.

След попадението на Саяна беройци владееха повече топката, но не успяваха да създадат опасност за вратаря на тима от Трета лига.

В 25-ата минута Себастиан Вия навлезе в наказателното поле, но изстрела, който отправи, бе блокиран от бранител на Саяна.

В края на първата част вратарят на Саяна Хасково сбърка при изнасянето на топката, от което Себастиан Вия се възползва и се разписа за 1:1.

В 69-ата минута Саяна Хасково отбеляза втори гол – след центриране от корнер защитата на Берое не се ориентира по най-добрия начин и допусна гол за 1:2.

Две минути след попадението на гостите Берое можеше да изравни, след като Вини Трибуле върна към Франсиско Политино, но ударът с глава на аржентинеца мина над вратата.

Следващата проверка на Берое е в събота, 27 януари срещу отбора на Атлетик Куклен.

Към 16:20 на 24.07.2024 Новините от днес