site.btaСпартак Варна завърши 1:1 с Ротор Волгоград в неофициалния дебют на Росен Кирилов

снимка: ФК Спартак Варна

Втородивизионният отбор Спартак Варна завърши 1:1 с Ротор Волгоград в контролна среща, играна в Турция. Мачът бе неофициален дебют за новия треньор на Спартак Росен Кирилов.

На терена на Екодизайн футбол център край Анталия се получи равностойна проверка в добро темпо и не много голови възможности.

Руският тим стигна до попадение в 31-а мин когато далечен шут на Дмитри Прищепов рикошира в друг играч и влезе в противоположния ъгъл. Това бе единственият точен удар през първото полувреме.

И двата състава направиха доста промени за втората част. Третия в класирането на руската Втора лига Ротор започна малко по-активно. В 53-а мин вратарят Георгиев парира удар отблизо, а в 55-а Мухин стреля в гредата.

В 57-а минута "соколите" изравниха. Секунди след като влезе на терена новото попълнение Велислав Минков се разписа изведен отляво по диагонала след многоходова скоростна атака.

На 27 януари Спартак Варна ще изиграе контролна среща с Навбахор от Узбекистан.

Към 02:25 на 28.08.2024 Новините от днес