site.btaЧерно море допусна минимална загуба от чешкия Слован Либерец в контрола в Турция

Черно море / снимка: БТА

Водачът в българското футболно първенство Черно море допусна загуба с 0:1 от чешкия Слован Либерец с 0:1 в първата си контрола от лагера в Турция. Единственото попадение вкара Филип Хорски пет минути преди края на редовното време.

Мачът се играе в Сиде, а в него участие не взе опитният краен бранител Цветомир Панов, който вдигна температура в часовете преди първия съдийски сигнал.

Първата част бе равностойна, като и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но без да намерят начин да нанесат решителен удар.

Първата опасност за вратаря на варненци Иван Дюлгеров дойде в 5-ата минута, но стражът се справи. В 11-ата минута "моряците" създадоха страхотна атака по десния фланг. След центриране на Мартин Дичев Алекс Фернандес свали с глава към Атанас Илиев, който получи с гръб към вратата, обърна се и стреля с левия крак, но над вратата.

В 16-ата минута след центриране от корнер Илиев пропусна за Росен Стефанов, който с воле стреля покрай гредата. Пет минути след това играч на Слован проби отдясно и стреля по диагонала, но Дюлгеров успя да избие и да улови топката.

В 30-ата минута Мазир Сула получи при къс корнер и центрира към Едгар Пашеко, който от добра позиция стреля над вратата.

В 35-ата минита Росен Стефанов получи втори жълт картон и съответни червен, но след разбирателство със съперника неговото място зае Влатко Дробаров.

На почивката Николай Златев зае мястото на Едгар Пашеко. В 58-ата минута Исмаил Иса и Даниел Димов смениха Атанас Илиев и Пабло Гарсия.

В 59-ата минута „моряците“ създадоха добра възможност за гол, като първо Дробаров стреля, но играч на Слован протегна крак и парира. Топката попадна в Исмаил Иса, който обаче я изпрати над гредата.

Десетина минути след това грешка при изнасянето на топката от страна на футболистите на Черно море позволи на играч на Слован Либерец да се озове на стрелкова позиция и да отправи опасен удар по земя, но покрай гредата.

До края на мача играта се накъса заради множеството смени и в двата отбора, а пет минути преди приключването на редовното време Слован стигна до успеха. Филип Хорски се оказа най-съобразителен при центриране от фланга и с левия крак отбеляза 1:0 за чешкия представител.

В 86-ата минута Филип Хорски засече с крак центриране отляво и реализира за 1:0 за чехите.