site.btaВезенков отбеляза осем точки при победа на Сакраменто срещу Атланта

Везенков отбеляза осем точки при победа на Сакраменто срещу Атланта
Снимка: AP Photo/Jed Jacobsohn

Александър Везенков вкара осем точки и спечели две борби, а Сакраменто Кингс победи със 122:107 гостуващия Атланта Хоукс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Везенков игра 6:12 минути за Кингс, които са трети в Тихоокеанската дивизия с половин мач зад Финикс Сънс и още три зад лидера ЛА Клипърс.

Българският национал влезе в игра във втората четвъртина и наниза тройка за 42:29 в полза на Сакраменто, след което вкара още два коша за отбора си. Везенков завърши двубоя с почти перфектна стрелба при 3/4 и освен това спечели по една борба под двата коша.

Харисън Барнс пък вкара 32 точки, а Домантас Сабонис записа впечатляващите 21 борби, 14 пункта и шест асистенции, с което Кингс спряха серия от четири поражения. За Хоукс най-резултатен бе Деджонте Мъри с 35 точки.

Към 00:22 на 24.07.2024 Новините от днес