site.btaОклахома Сити прекъсна серията на Юта Джаз от шест поредни победи

Оклахома Сити прекъсна серията на Юта Джаз от шест поредни победи
Оклахома Сити постигна шеста поредна победа над Юта / снимка: АП/Rick Bowmer

Оклахома Сити Тъндър сложи край на серията на Юта Джаз от шест поредни победи в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада с успех със 134:129 като гост в Солт Лейк Сити.

"Гръмотевиците" поведоха с 19 точки разлика в първата четвърт и макар в третата Юта да успя да изравни, "джазмените" така и не съумяха да поведат в нито един момент.

Най-резултатен за Оклахома бе Шай Гилджъс-Алекзандър, който вкара 31 точки. С тях той бе с основна заслуга за шестата поредна победа на тима си над Юта. Още 27 точки прибави Джейлън Уилямс, а Джош Гиди остана с 20 точки и 10 борби.

В състава на Юта Колин Секстън бе най-полезен с 31 точки, а Лаур Марканен вкара още 26.

Победата, която е 28-ма за Оклахома през сезона, остави тима на второ място в класирането на Западната конференция. Лидер с 30 победи е отборът на Минесота Тимбъруулвс, който тази нощ надигра гостуващия Мемфис Гризлис със 118:103.

"Гризлитата" стартираха срещата по-добре и в първата четвърт натрупаха двуцифрен аванс. До последните 10 минути на мача те бяха по-добрият отбор и водеха през повечето време, но в заключителния отрязък от мача домакините наложиха своята воля.

Антъни Едуардс бе най-полезен за победителите с 28 точки. Наз Рийд прибави 20 от пейката, а с по 17 се отличиха Руди Гобер и Майк Конли.

За Мемфис Джарън Джаксън изигра един от най-солидните мачове в кариерата си с 36 точки, а с 18 се отличи Люк Кенард.

На Изток Ню Йорк Никс постигна трудна победа със 113:109 над Вашингтон Уизардс.

Двата тима се движеха плътно един до друг в резултата през почти целия мач, като в нито един момент разликата не премина 10 точки. Столичани, които са предпоследните на Изток, обаче не успяха да поведат нито в една ситуация в последната четвърт и въпреки опитите им до края, обрат не се случи.

С 41 точки за Никс завърши Джейлън Брънсън. Джулиъс Рандъл прибави още 21.

За Вашингтон Джордан Пуул отбеляза 24 точки, а новото попълнение Марвин Багли приключи с 20.

Към 12:06 на 27.08.2024 Новините от днес