site.btaНаполи победи Фиорентина и се класира за финала за Суперкупата на Италия

Наполи победи Фиорентина и се класира за финала за Суперкупата на Италия
снимка: АП

Шампионът Наполи спечели убедително с 3:0 срещу Фиорентина в полуфинален мач за Суперкупата на Италия по футбол, игран в Рияд, Саудитска Арабия.

Неаполитанците надиграха категорично съперника и в спор за трофея очакват победителя от другия полуфинал между Интер и Лацио тази вечер.

Джовани Симеоне откри резултата в 22-рата минута след асистенция на Жуан Жезус. Двубоят можеше да има и друго развитие, след като в края на първото полувреме Фиорентина получи право да изпълни дузпа, но Джонатан Иконе пропусна от бялата точка.

В края на мача влезлият като резерва Алелио Дзербин приключи интригата с два бързи гола. В 84-а минута Дзербин засече топката в мрежата след центриране на Пьотр Зелински, а две по-късно отново той бе точен за крайното 3:0.

Към 16:21 на 24.07.2024 Новините от днес