site.btaАтлетико Мадрид изхвърли Реал Мадрид от турнира за Купата на Краля

Атлетико Мадрид изхвърли Реал Мадрид от турнира за Купата на Краля
Атлетико Мадрид изхвърли Реал от турнира за Купата на Краля / снимка: АП/Manu Fernandez

Атлетико Мадрид победи с 4:2 след продължение вечния си съперник Реал Мадрид и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля в Испания.

Най-очакваният мач от осминафиналите на надпреварата изобщо не разочарова феновете на футбола, а зрителите на "Уанда Метрополитано" видяха шест гола и куп любопитни моменти през всички 120 минути игра. Още по-важен за феновете на домакините пък бе реваншът, който те успяха да вземат след поражението с 3:5 след продължение от същия съперник само преди седмица в надпреварата за Суперкупата на Испания.

Първият гол в мача падна в 39-ата минута, когато Самуел Лино бе точен след центриране от десния фланг, за да изведе Атлетико напред в резултата.

В добавеното време на първата част Реал изравни. Едно центриране от фаул хвана неподготвен вратаря Ян Облак и той си вкара автогол, докато се опитваше да отбие топката.

Комична грешка в защитата на Реал позволи на Алваро Мората да вкара нов гол за "дюшекчиите" в 57-мата минута, но в 82-рата Хоселу изравни за втори път с точен удар с глава от границата на вратарското поле.

В продълженията положенията пред двете врати продължиха едно след друго и това доведе до нови два гола.

В стотната минута на мача Антоан Гризман реализира след брилянтен самостоятелен пробив за 3:2. Малко по-късно гол на Реал бе отменен заради засада, а в 119-ата минута Рикелме сложи точка на спора с ново попадение за домакините.

Към 07:20 на 24.07.2024 Новините от днес