site.btaНотингам, Евертън и Норич продължават напред за ФА Къп

Нотингам, Евертън и Норич продължават напред за ФА Къп
Снимка: АП

Нотингам, Норич и Евертън се класираха за четвъртия кръг на Купата на Англия по футбол. Трите отбора спечелиха преиграванията от третия кръг и продължават напред в турнира.

Нотингам отстрани Блекпул след победа с 3:2 след продължения.

Андрю Омобамиделе в 16-а минута и Данило в 46-а дадоха  солиден аванс за Нотингам, но домакините от Блекпул изравниха с попадения на на Алби Морган в 61-а и на Кайл Джоузеф в 78- минута.

Равенството се запази до края на редовното време и се стигна до продължения, където Крис Ууд реализира победния гол за Форест в 110- минута.

Евертън спечели с минималното 1:0 срещу Кристъл Палас и се класира за следващата фаза.

Първата среща между двата тима завърши 0:0 в Лондон, а в преиграването Андре Гомеш вкара единственото попадение в 42-а минута.

Норич също продължава напред след успех с 3:1 в гостуването си на Бристол Роувърс.

Люк Маккормак изведе Бристъл, но
“канарчетата” направиха обрат през второто полувреме с попадения на Габриел Сара (53), Адам Уче Ида (59) и Кени Маклийн (87).

В четвъртия кръг от турнира за ФА Къп Норич ще срещне един от фаворитите за трофея Ливърпул.