site.btaВиктория Томова отпадна на двойки на Откритото първенство на Австралия по тенис

Виктория Томова отпадна на двойки на Откритото първенство на Австралия по тенис
снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Българката Виктория Томова отпадна в първия кръг на двойки на Откритото първенство на Австралия по тенис. Най-добрата активна българска тенисистка игра в тандем с младата рускиня Мира Андреева, а двете загубиха с 4:6, 0:6 от Александра Саснович (Беларус) и Анна Блинкова (Русия).

Мачът продължи 56 минути, като Саснович и Блинкова направиха пет пробива в подаването на българо-руския тандем. И макар победителките да имаха 17 непредизвикани грешки срещу 12, те изковаха успеха си 27 срещу едва 9 уинъра.

Мачът започна отлично за Томова и Андреева, които направиха пробив още във втория гейм при първата им открила се възможност. След това затвориха подаването си и поведоха с 3:0. От този момент до края не спечелиха само един гейм и не направиха нищо друго в мача.

Руската сензация Мира Андреева определено не се вложи в мача, а вероятно и нямаше сили, след като няколко часа по-рано поднесе изненадата на сингъл, разбивайки с 6:0, 6:2 Онс Жабюр (Тунис).

В следващия кръг Блинкова и Саснович ще игтраят срещу бразилката Беатрис Адад Мая и американката Тайлър Таунзенд. За първата ракета на България турнирът продължава с втория й мач на сингъл – утре срещу украирката Елина Свитолина.

Към 01:15 на 26.07.2024 Новините от днес