site.btaЛивърпул взе минимална преднина над Фулъм в първия полуфинал за Купата на Лигата в Англия

снимка: AP Photo/Jon Super

Ливърпул изоставаше с 0:1 срещу Фулъм, но стигна до обрат 2:1 благодарение на победен гол на Коди Гакпо в първи полуфинал в турнира за Купата на Футболната лига на Англия. Реваншът е на 24-и този месец, а дру гата двойка Мидълзбро взе минимален аванс от 1:0 срещу Челси във вторник.

Енергичното представяне на лондончани им донесе единствено преднина до почивката, когато Вилиан да Силва вкара в 19-ата минута.  Но два гола в рамките на три минути в средата на второто полувреме от Къртис Джоунс и Коди Гакпо осигуриха на Червените малко предимство преди реванша на 24 януари на стадион Крейвън Котидж.
До почивката Фулъм беше по-добър и логично поведе в резултата след грешка на Върджил ван Дайк, която беше наказа на с нисък удар по тревата от бразилеца Вилиан. Дясното крило от Ямайка Боби Де Кордова-Рийд имаше шанс да удвои преднината на Фулъм след интервала, но го пропиля и това се оказа важен момент, след който хората на Юрген Клоп обърнаха срещата в своя полза.

В 68-ата минута домакините изравниха с много късмет, след като удар на Джоунс от над 20 метра рикошира в нечий крак, подлъга вратаря Бернд Лено и влетя в мрежата му. Само след три минути влезлите като резерви Дарвин Нунес и Коди Гакпо комбинираха и нидерландското крило брилянтно завърши атаката. До края на срещата вратарят Лено имаше още една блестяща намеса при атака и шут на Нунес, за да остави своите с по-големи шансове за реванша.

Към 23:09 на 25.07.2024 Новините от днес