site.btaБилбао спечели с лекота срещу Ейбар за Купата на Испания, проблем с осветлението спря мача на Виляреал

Снимка: AP Photo/Alberto Saiz

Атлетик Билбао спечели с 3:0 срещу втородивизионния Ейбар и достигна осминафиналите на турнира за Купата на Испания по футбол, а проблем с осветлението на стадиона прекрати двубой между Унионистас и Виляреал.

Билбао изкова победата още през първото полувреме, след като Асиер Виялибре вкара два гола в 17-ата и 40-ата минута, а между тези попадения се разписа и Икер Муниаин.

Мачът между третодивизионния Унионистас и Виляреал пък бе спрян при резултат 1:1, след като осветлението на стадион "Кампо де Футбол Рейна София" в Саламанка спря секунди преди края.

Елитният Виляреал поведе в 82-та минута след прекрасен гол на 19-годишния Иляс Акомах, който прехвърли вратаря с прецизен шут от границата на наказателното поле. Унионистас де Саламанка обаче изравни пет минути по-късно, когато Алфред Планяс бе точен от наказателен удар.

Тази вечер играят още Валенсия, Барселона и Реал Сосиедад.

Към 04:22 на 24.07.2024 Новините от днес