site.btaОБНОВЕНА Атлетико Мадрид надви Луго за Купата на Испания, още два елитни тима продължават към осминафиналите

Снимка: AP Photo/Ahn Young-joon

Мемфис Депай вкара два пъти през второто полувреме, а Атлетико Мадрид победи третодивизионния футболен клуб Луго с 3:1 и се класира на осминафиналите на турнира за Купата на Испания.

Анхел Кореа също бе точен за Атлетико, който в последния си мач за първенството загуби срещу Жирона. Столичани са с 10 точки зад лидерите в средата на сезона в Ла Лига.

Кореа откри резултата само две минути след началото на мача, а Леандро Антонети изравни за Луго в 39-та. Депай, който не започва често мачове за Атлетико през новия сезон, изведе отбора си напред в 66-ата минута, след което оформи крайното 3:1 в 74-та минута.

Хетафе пък надигра Еспаньол като гост с 1:0, след като Луис Мия се разписа три минути преди края на редовното време. Лидерът в класирането на първенството Жирона победи Елче с 2:0, като точни в двете полувремена бяха Дейли Блинд и Ян Коуто.

Райо Валекано пък надви Уеска с 2:0 като гост. Редовното време завърши при нулево равенство, както и първото продължение. В 118-ата минута обаче Оскар Валентин даде преднина на Райо, а Иси Паласон оформи крайния резултат малко по-късно.

Към 04:31 на 24.07.2024 Новините от днес