site.btaКанада вкара 10 гола на Латвия на Световното първенство по хокей на лед за младежи, Словакия с втори успех

снимка: Christinne Muschi/The Canadian Press via AP

Маклин Челебрини записа пет точки за убедителната победа на Канада с 10:0 (2:0, 3:0, 5:0) над Латвия на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години, което се провежда в Швеция. За канадците, които в състава си имат действащ хокеист от Националната хокейна лига, това е втора победа на турнира след 5:2 на старта над Финландия. Така "кленовите листа" с 6 точки на върха вече са във втората фаза още след втория си мач.

Челебрини вкара един гол и записа четири асистенции днес. Петте точки за него са само с две по-малко от националния рекорд за един мач, който е постиган от шестима играчи, в това число Конър Бедар миналата година в Халифакс. Кoнър Гийки и Карсън Рехкопф записаха по две попадения, а по един гол забиха Брейдън Ягър, Ейдън Алар, Фрейзър Минтен, Матю Ууд и Матю Пойтрас – човекът с мачове за първия отбор на Бостън Брюинс.

Латвийците смениха вратаря на седмия гол, но не това беше проблем за тях, а невъзможността да окажат каквато и да е съпротива на претендентите за нова световна титла канадци.

В другата среща от групата изненадващо Германия победи Финландия с 4:3 (1:1, 3:2, 0:0). Два гола вкара Файт Освалд, а две асистенции добави Ерик Ерик Хьордлер. Тимът на Финландия поведе с 2:1, но в третата част натрупа няколко нарушения и нямаше как да потърси гол при числено малцинство.

В група В 6 точки вече има Словакия, която днес победи Швейцария с 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Петер Репчик вкара един гол и подаде за още един, като се разписа за 2:0 в 58:19 минута на празна врата. Швейцарците продължиха да играят с един полеви повече, но пуснаха и трето попадение 53 секунди по-късно от изстрела на Сервац Петровски. Самуел Хонзик откри за Словакия в 8:33 минута.

Чехия се реваншира за вчерашната загуба от Словакия с 2:6 и днес размаза Норвегия с 8:1 (2:0, 3:1, 3:0). Ярослав Шале и Иржи Кулих се отличиха с по три попадения във вратата на норвежците, които са последни след днешната втора загуба. Алеш Чех и Матияш Шаповалив, който добави и асистенция, вкараха останалите две шайби в норвежката врата.

Към 19:21 на 25.07.2024 Новините от днес