site.btaКалгари победи Флорида в мач от НХЛ, Сидни Кросби отново се оказа решаващата фигура за успех на Питсбърг

Снимка: AP Photo/Jeffry McWorther

Адам Енрике вкара своя четвърти гол в последните си два мача и Анахайм Дъкс победи с 4:3 Детройт, но остава на дъното на Тихоокеанската дивизия с 24 точки. Енрике влезе в мача днес след първия си хеттрик в кариерата в неделя срещу Ню Джърси Девилс.

Радко Гудаш, Павел Минтюков и Трой Тери също се разписаха за гостите от Анахайм, а вратарят им Лукаш Достал отрази 30 изстрела.

Алекс ДеБринкат премина границата от 400 точки с два гола при числено превъзходство в третата част на срещата. Джеф Петри отбеляза първото си попадение през сезона, а Патрик Кейн се отличи с две асистенции.

Тимът на Ред Уингс започна сезона много силно, но в момента се намира в серия от шест поражения в последните си седем мача и с 34 точки заема 4-о място в Атлантическата дивизия.

Монреал се наложи с 3:2 над Уинипег след продължение с победно попадение на Джъстин Барън 1:09 минути след началото на допълнителното време. За Браун това е шести гол през сезона, а иначе вратарят на Уинипег Конър Хелебок спаси 23 изстрела. Победата за Канейдиънс обаче просто ги остави на 3 точки над последните два тима в Атлантическата дивизия. Уинипег слезе 3-и в Централната дивизия с 39 точки.

Джош Андерсън и Крисчън Дворак също се разписаха за победителите, а вратарят им Джейк Алън отрази 30 изстрела. Коул Перфети и Габриел Вилярди пък отбелязаха за домакините.

Далас Старс спечели у дома с 4:3 след продължение срещу Сиатъл Кракен, а два гола и асистенция за победителите записа Мат Дюшен. Победата обаче дойде в 2:16 минута на допълнителното врем с гол на Томас Харли. Джейсън Робъртсън също вкара, а Далас постигна трета победа в последните четири мача. С днешната победа на Далас събра 40 точки и се изравни с лидера в Централната дивизия Колорадо с по 40 точки.

Кракен пратиха мача в продължение с гол на Еели Толванен, който вкара при 6 на 5 и изваден вратар 21.8 секунди преди края на срещата. Другите два гола за тях вкараха Томас Татар и Мати Бениер.

Калгари Флеймс се справи с 3-ия в Атлантическата дивизия Флорида с 3:1. Микаел Баклунд изравни в началото на третия период за Пламъците. Вратарят им Якоб Маркстрьом пък отби 34 изстрела.

Мартин Поспишил и Блейк коулмън също бяха точни за тима от провинция Албърта, които се придвижиха 4-и в Тихоокеанската дивизия след загубата на Сиатъл.

Питсбърг се наложи над Минесота с 4:3 с 18-ия гол през сезона на Сидни Кросби, с който беше нарушено равенството в третия период. Пингвините пропиляха аванс от три гола, но накрая измъкнаха победата и тя е трета в последните им четири мача. Кросби добави и асистенция на гол на Марк Реки и има 1535 точки, на 13-о място в листата на НХЛ.

Джейк Гюнцел, Евгени Малкин и Райли Смит също вкараха за Пингвините, а Райън Хартман, Джейк Мидълтън и Вини Летиери се отличиха с точни изстрели за Минесота.

Към 16:00 на 25.07.2024 Новините от днес