site.btaИвайло Чочев вкара от дузпа и ЦСКА 1948 сложи край на есенния сезон в efbet Лига с победа срещу Арда в отложен мач

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, отложен мач от 18-ия кръг на efbet Лига между ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали):

ЦСКА 1948 - Арда (Кърджали) - 1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Ивайло Чочев 12-дузпа
червен картон: Стив Фуртадо 58 (ЦСКА 1948)
стадион: "Витоша", Бистрица
главен съдия: Васимир Ел-Хатиб
жълти картони: Антонио Вутов, Стив Фуртадо, Емил Ценов, Емил Виячки (ЦСКА 1948); Абубакар Тунгара, Милен Стоев, Анатолий Господинов, Умар Сако, Деян Лозев (Арда).
състав на ЦСКА 1948: Генадий Ганев, Елитон, Стив Перейра, Педриньо (87-Райън Бидунга), Георги Русев, Симеон Василев, Ивайло Чочев, Антонио Вутов (65-Никола Илиев), Емил Ценов (90-Мартин Атанасов), Реян Даскалов и Емил Виячки.
състав на Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Милен Стоев (71-Иван Коконов), Абубакар Тунгара (76-Иван Тилев), Мартин Стойчев (38-Ел Мами Тетах), Джелал Хюсеинов, Тонислав Йорданов (46-Преслав Боруков), Деян Лозев, Илия Юруков (46-Радослав Цонев), Лъчезар Котев и Станислав Иванов.

Ивайло Чочев вкара единствения гол от дузпа през първото полувреме и ЦСКА 1948 надви с минималното 1:0 Арда (Кърджали) в отложен мач от 18-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така "червените" завършиха първия полусезон на пето място с 35 точки, а кърджалии са седми с четири по-малко.

ЦСКА 1948 бе по-добрият отбор на терена през първото полувреме и "червените" създадоха няколко положения, но се оттеглиха на полувреме само с гол преднина.

В седмата минута Ивайло Чочев свали висока топка за Антонио Вутов, който я продължи към връхлитащия по дясното крило Георги Русев. Националът стреля и Анатолий Господинов отклони топката към Вутов, който обаче изпрати удара на добавка в тялото на върнал се защитник.

Скоро след това Абубакар Тунгара извърши нарушение в наказателното поле срещу Емил Ценов и Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа. Ивайло Чочев преодоля Господинов с безупречен удар в 12-ата минута.

В 28-та минута Георги Русев проби по дясното крило и направи нисък пас в наказателното поле, а Ивайло Чочев пропусна топката за Педриньо. Бразилецът бе непокрит на празна врата на далечната греда, но удари именно нея. Арда отговори с друга греда в 41-та минута с топовен шут на Лъчезар Котев от малко над 20 метра

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко в 58-та минута, когато Стив Фуртадо си изкара втори жълт картон и бе изгонен от Ел-Хатиб. Арда създаде положение 13 минути по-късно, когато Преслав Боруков отне топка от защитата, преодоля вратаря Генадий Ганев и стреля от много малък ъгъл, а прибралият се до гредата Елитон изби в корнер.

Арда така и не успя да създаде друго положение и ЦСКА 1948 приключи годината с победа над основен съперник за челната шестица.

Към 06:27 на 24.07.2024 Новините от днес