site.btaЕдмънтън постигна осма поредна победа в НХЛ

Едмънтън постигна осма поредна победа в НХЛ
снимка: The Canadian Press via AP/Jason Franson

Едмънтън надделя над гостуващия Чикаго с 4:1 и постигна осма поредна победа в Националната хокейна лига. Сам Гание завърши с гол и асистенция, Райън-Нюджънт Хопкинс, Леон Драйзайтл и Зак Хайман също се разписаха, а капитанът Конър МакДейвид и Еван Бушар добавиха по две асистенции.

Избраният под номер 1 в драфта на новаците през миналото лято Конър Бедард даде аванс на Чикаго с 12-ия си гол за сезона в 3:21 минута на двубоя, но неговият отбор допусна обрат, а с това и седмо последователно поражение като гост.

Лукас Реймонд и Микаел Расмусен се отличиха с по гол и асистенция, а Детройт спечели гостуването си на Сейнт Луис с 6:4. Вратарят Виле Хусо имаше важна роля за успеха с 33 спасявания.

Кевин Хейнс вкара два пъти, но домакините допуснаха обрат от 4:3 с три попадения в последната третина, а с това и четвърта поредна загуба, като след срещата старши треньорът им Крейг Берюб беше уволнен.

Остън Матюс и Мич Марнър вкараха по два гола, а Торонто надделя над домакина Ню Йорк Рейнджърс с със 7:3. Матюс добави и две асистенции, а канадците записаха седми пореден мач поне с точка.

Джеф Картър и Джейк Генцел се разписаха по два пъти и помогнаха на Питсбърг да спечели срещу гостуващия Аризона с 4:2.

Себастиан Ахо изпъкна с две попадения и асистенция, а Каролина се справи с домакина Отава с 4:1, за да прекъсна серията на съперника от три поредни победи. Вратарят Пьотр Кочетков допринесе с 31 спасявания.

Филип Форсберг се разписа в 18-ата секунда на продължението при победата на Нешвил след 3:2 над гостуващия Филаделфия. Вратарят Юусе Сарос също имаше ключова роля, след като отрази 38 удара за петия успех в последните шест мача на тима.

Марк Стоун вкара втория си гол в мача в 1:11 минута на продължението, а носителят на Купа "Стенли" надделя над гостуващия Калгари с 5:4 и стана първият отбор през сезона, който достигна до границата от 20 победи.
Стоун добави и две асистенции, а шампионите записаха четвърти пореден успех и водят уверено в класирането на НХЛ с 45 точки. Лас Вегас е в серия от девет срещи без загуба в редовното време от 27 ноември насам.

Вратарят Джоуи Дакор отрази всичките 24 удара и не допусна гол ("шътаут") за първи път в кариерата си, а Сиатъл надделя над миналогодишния вицешампион Флорида с 4:0. Кейлър Ямамото се разписа два пъти за успеха на домакините, които прекъснаха поредица от осем загуби.

Брук Бесър реализира втория си хеттрик за сезона, а Ванкувър спечели домакинството си на Тампа Бей с 4:1. Куин Хюз допринесе с три асистенции.