site.btaОтборите на Франция и Норвегия са първите полуфиналисти на Световното първенство по хандбал за жени

Снимка: Beate Oma Dahle/AP

Отборите на Франция и Норвегия са първите полуфиналисти на Световното първенство по хандбал за жени след първите изиграни четвъртфинали.

Французойките победиха тима на Чехия в първия четвъртфинал с 33:22 (18:16), игран в норвежкия град Трондхайм. Първото полувреме бе сравнително оспорвано, като олимпийският шампион Франция водеше на почивката само с два гола. През втората част обаче доминацията бе голяма и завърши 14:6 за "петлите". Естел Нзе Минко отбеляза 5 гола за французойките, чехкинята Маркета Йерабкова бе най-резултатна в мача с 6 попадения. В спор за място на финала Франция очаква победителя от двубоя между Швеция и Германия.

В другия четвъртфинал защитаващият титлата си тим на Норвегия надигра Нидерландия с 30:23 (12:11). Нидерландките бяха предишният шампион на планетата от 2019 година. Пред своята публика в Трондхайм норвежките поведоха през първата част с едно попадение, но се развихриха след почивката. На полуфинала шампионките чакат победителя от мача между Дания и Черна гора.

Към 01:19 на 25.07.2024 Новините от днес