site.btaРумен Руменов спечели сребърен медал на международен турнир по бокс в Загреб

Румен Руменов спечели сребърен медал на международен турнир по бокс в Загреб
Снимка: Media Bulgarian Boxing

Румен Руменов спечели сребърен медал от Гран при турнира по бокс за мъже и жени в Загреб (Хърватия). Под наставленията на Младен Сталев той игра финал в категория до 67 килограма, като проведе равностоен мач с представителя на Молдова Александру Параскив. Двамата си поделиха надмощието, но Руменов отстъпи с 1:4 съдийски гласа.

Това бе петото издание на Гран при на Загреб, като турнирът се проведе при сериозен интерес. Боксьори от 15 страни взеха участие в него, като имаше и награден фонд. Шампионите спечелиха по 500 евро, за сребърните медалисти бяха предвидени по 250 евро, а за бронзовите - по 125 евро.

Към 01:22 на 25.07.2024 Новините от днес