site.btaДжонатан Куик с първа победа над бившия си отбор Лос Анджелис, Уинипег наниза 4 гола в третата тренина

Вратарят Джонатан Куик спасява вратата на Рейнджърс при поредната атака на Лос Анджелис. снимка: AP Photo/Peter K. Afriyie

Вратарят Джонатан Куик се изправи за първи път като състезател на новия си тим Ню Йорк Рейнджърс и помогна с 25 спасявания за победата с 4:1 над доскорошните си съотборници от Лос Анджелис. Куик, който пази и за националния отбор на САЩ, си тръгна от Града на ангелите след 16 години вярна служба.

Самият той заяви, че се е чувствал странно, но го приема като част от професията.

"В главата ти се въртят много мисли. Трудно е да го приемеш в някаква степен. Веднага щом излезеш, започваш да играеш. Очевидно виждаш куп приятели и момчета, с които си играл дълго време, но когато опитват да ти вкарат гол, очевидно забравяш за това и просто се опитваш да спреш шайбата", заяви вратарят.

С победата днес неговият тим увеличи преднината си в Столичната дивизия на 7 точки, след като вече има 39. Следва Филаделфия с 32.

За 16-те сезона с екипа на Кингс вратарят има 743 мача в редовния сезон, от които е спечелил 370, а в 57 е запазил чиста мрежа без гол. В плейофите на визитката му стоят 92 мача, 49 победи и 10 срещи без гол. Той е носител на Купата "Стенли" през 2012-а и през 2014-а година.

След нулева първа третина, домакините откриха резултата в 9-ата минута на втората чрез Мика Зибанеджад, който завърши атака при числено превъзходство. Домакините използваха численото превъзходство успешно още един път в мача – в 11:32 минута на третата част, когато Алекси Лафорние покачи на 3:1. С три асистенции за победителите блесна Винсънт Трочек.

Уинипег Джетс вкара четири гола в третата тренира и буквално отказа Анахайм, за да спечели с 4:2. Победата изравни Джетс на върха в Централната дивизия с Колорадо, като и двата отбора имат по 34 точки.

Габриел Вилярди вкара за 2:3 след рикошет от пас на Джош Мориси 1:32 минути преди края на срещата и този момент се оказа решаващ. Майк Шийфеле оформи крайното 4:2 29 секунди преди крайната сирена на празна врата.

Нино Нийдеррайтер и Морган Барън също отбелязаха, а Мориси приключи с две асистенции. Вратарят Конър Хебелок спаси 25 изстрела за четвъртата поредна победа за отбора от столицата на провинция Манитоба. Те обаче загубиха центъра си Кайл Конър, който напусна леда 27 секунди след началото на втората третина след сблъсък коляно в коляно с Райън Сторм от домакините. За патоците от Анахайм точни бяха Алекс Килърн и Адам Енрике.

Лидерът в общото класиране на НХЛ и защитаващ титлата си от миналата година отбор на Лас Вегас вече има 43 точки след успех с дузпи над Сан Хосе с 5:4. Гостите от Калифорния поведоха с 1:0 още в 29-ата секунда на мача чрез Майк Фераро, а след това в нито един момент не се предадоха – те дори се върнаха в мача за 4:4, отбелязвайки два гола в рамките на три минути.

Чешкият вратар на домакините Иржи Патера отрази 35 удара в дебютния си сезон, а също така и при наказателните удари показа смелост. Джонатан Маршесо вкара два пъти за рицарите от Вегас, а Чандлър Стивънсън добави гол плюс пас. За гостите Майк Хофман вкара също два пъти – в това число и за 4:4 39 секунди преди края на срещата. Микаел Гранлунд се отличи с две голови подавания.

Шведският вратар Филип Густавсон отрази 24 изстрела за успеха на Минесота с 3:0 при визитата на Сиатъл Кракен. За него това е втори мач през сезона с чиста мрежа и общо пети в кариерата в Северна Америка. Мат Болди, Марко Роси и Йоел Ериксон-Ек бяха точни за гостите, които записват пета победа в последните си седем мача, но въпреки това все още са на дъното на Централната дивизия.

Миналогодишният финалист за Купата Стенли Флорида Пантърс размаза с 5:2 Калъмбъс като гост, а Александър Барков вкара едно попадение и подаде за още две. С четири асистенции обаче избухна Сам Райнхарт, което е изравнен рекорд за клуба за подавания в един мач. Густав Форслинг също направи гол и пас, Картър Ферхаеге и Матй Ткачък добавиха другите два гола.

Към 04:35 на 25.07.2024 Новините от днес