site.btaМачът между Кадис и Осасуна в Ли Лига завърши без победител

Мачът между Кадис и Осасуна в Ли Лига завърши без победител
Снимка: AP Photo/Jose Breton

Кадис и Осасуна завършиха миролюбиво 1:1 в мач от 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините започнаха по-агресивно мача и успяха да открият резултата преди да изчете двадесетата минута. Тогава Рожер Марти бе на отличното място, за да засече с глава центриране на Иван Алехо, като вкара топката с голямо сила в центъра на вратата, а стражът на гостите Серхио Ерера нямаше какво да направи.

Малко по-късно Крис Рамос от Кадис пропусна чудесна възможност да увеличи аванса на тима си.

След почивката предимството премина на страната на Осасуна, като пропуски за тима направиха Чими Авила и Мол Гомес. В 70-ата минута Анте Будимир от гостите изравни резултата от дузпа, след като съдията Хуан Мунуера отсъди нарушение за игра с ръка на Мамаду Мбайе след консултация с ВАР системата.

В 83-ата минута голмайсторът за домакините Марти пропусна голяма възможност да донесе трите точки на тима.

Двата отбора запазиха местата си в класирането, като Осасуна е на 14-о място, а Кадис е на 17-а позиция.