site.btaАлександър Лаказет събуди Олимпик Лион с хеттрик, отборът постигна класическа победа срещу Тулуза във френската Лига 1

Снимка: AP Photo/Laurent Cipriani

Отборът на Олимпик Лион даде признаци, че излиза от дълбоката криза и постигна убедителна победа над Тулуза с 3:0 в домакински мач от 15-ия кръг на френската Лига 1. Големият герой за "хлапетата" бе звездата на тима Александър Лаказет, който направи хеттрик за успеха.

Бившият нападател на Арсенал и Борусия Дортмунд се разписа на двата пъти в средата на първата част, с което даде комфортен аванс на тима си. Десет минути преди края на мача Лаказет оформи хеттрика си.

Междувременно в добавеното време на първата част Тайс Далинга от Тулуза пропусна да намали резултата от дузпа.

Олимпик Лион все още е на последно място след втората си победа за сезона, но вече е само на точка от Клермон. Тулуза също е в дъното на класирането, като е 15-и с три точки пред последния.