site.btaСтрасбург победи Льо Авър в последните секунди, Брест се качи в Топ 5 след успех над Метц

Снимка: AP Photo/Jean-Francois Badias

Отборът на Страсбург спечели ценна победа във френската Лига 1, като надигра Льо Авър с 2:1. Успехът дойде в последните секунди на мача, когато Абакар Сила вкара след асистенция на Томас Дилейни. Преди това Еманюел Емега бе извел домакините напред в резултата, но Йоан Салмие изравни за северняците в началото на второто полувреме. Със спечелените три точки Страсбург се изкачи на десето място в класирането, Льо Авър е с една позиция по-надолу.

Брест направи отлична операция, като победи Метц с 1:0 при гостуването си. Попадението на Жереми Льо Дуарон четвърт час преди края на мача бе с цената на три точки за гостите и ги качи в Топ 5, като Брест изпревари Ланс и Реймс. Метц е на 12-а позиция.

Клермон и Лил направиха нулево равенство в друг мач от кръга. Така "песовете" пропуснаха да се доближат до Топ 3, като останаха на три точки зад Монако. Клермон е на предпоследното 17-о място, но се откъсна малко от закъсалия Олимпик Лион.