site.btaМанчестър Сити обърна Лутън, Евертън победи Челси във Висшата лига

Манчестър Сити обърна Лутън, Евертън победи Челси във Висшата лига
Снимка: AP Photo/Kin Cheung

Английският шампион Манчестър Сити обърна Лутън за четири минути и го победи с 2:1, като по този начин сложи край на серията си без успех. Тимът на Пеп Гуардиола изоставаше и днес в резултата, след като Елая Адебайо откри за домакините в добавеното време на първата част. Бернардо Силва и Джак Грийлиш обаче вкараха за "гражданите" между 62-рата и 66-ата минута, като осигуриха успеха. Сити игра в този мач без голмайстора си Ерлинг Холанд, който преди мача отпадна от състава заради "стрес тест" на крака, както го нарече Гуардиола, който е показал, че е рисково норвежецът да влезе в игра. Тимът от Манчестър остана на четвърто място в класирането, но се доближи на две точки от третия Астън Вила. Лутън остава на 18-а позиция.

Евертън продължи със забележителното си представяне, като след успеха над Нюкасъл Юнайтед дойде и чиста победа над Челси с 2:0. Победата бе извоювана след почивката с голове на обичайния герой Абдулай Дукуре и резервата Люис Добин в добавеното време. "Карамелите" са все още на 17-о място заради отнетите 10 точки, но отборът щеше да бъде комфортно в средата на таблицата. Челси е на 11-а позиция, като колебливото представяне на тима на Маурисио Почетино продължава.

Фулъм спечели убедително срещу Уест Хям с 5:0. Домакините си осигуриха успеха в лондонското дерби още през първата част след попадения на Раул Хименес, Вилиан и Тосин Адарабиойо. След почивката Хари Уилсън и Карлос Винисиус също се разписа за Фулъм, който се изкачи с четири места в класирането, за да застане на 10-а позиция. Уест Хям остава девети.