site.btaОтборът на Зона София спечели "Турнира на талантите", организиран от БФС за родените през 2010-а година

Илия Антонов (в бяло) от ФА Пловдив показа качества на "Турнира на талантите". снимка: Пресслужба БФС

Отборът на Зона София спечели "Турнира на талантите" за родените през 2010-а година момчета, част от програмата на Българския футболен съюз за вдигане на нивото и прецизен подбор на футболисти за националните отбори. На финала тимът от столичните клубове се наложи с 4:2 при изпълнението на дузпи над отбора на Пловдив. Редовното време завърши 2:2, а пловдивчани бяха спечелили първите два турнира при набор 2009-а година.

Срещата противопостави наистина двата най-качествени отбора на турнира и те се вкопчиха в здрава битка от първата минута. Румен Борисов, който играе за Септември (Сф), откри резултата за тима от столицата. Малко преди края на първата част Кристиян Митрушев изравни от дузпа, а през втората част пак той от втора дузпа изведе своя тим напред. За късмет на столичани, те изравниха почти веднага чрез Владимир Речев от Левски.

При наказателните удари пловдивчани пропуснаха два пъти, като при първото изпълнение вратарят на Левски Пламен Пандазиев отрази дузпа именно на Митрушев. За сметка на това никой от отбора на Зона София не сгреши и така те се поздравиха с победа.

В срещата за 3-ото място също се стигна до дузпи. Отборът на Зона "Варна" с преобладаващо с момчета от Лудогорец и Спартак (Варна), се наложи с 4:3 при дузпите над Зона "Благоевград". Редовното време завърши 1:1.

Велико Търново в първата среща за деня се наложи с 3:2 над Зона Бургас след множество обрати и смяна на водачеството. Два пропуска на Калоян Недев от морския тим се оказаха решаващи при резултат 2:2, а съвсем накрая Георги Георгиев от Локомотив (ГО) донесе успеха на великотърновския тим.

Програмата при набор 2010 ще продължи по същата формула и през пролетта, когато отново ще завърши с финален турнир, но през юни. Хората от БФС трябва да са доволни, защото много деца показаха сериозни качества и футболен интелект.

Към 04:33 на 25.07.2024 Новините от днес