site.btaБетис измъкна равенство на Реал Мадрид в Ла Лига

Бетис измъкна равенство на Реал Мадрид в Ла Лига
Снимка: AP Photo/Jose Breton

Отборът на Бетис Севиля успя да измъкне равенство от фаворита Реал Мадрид - 1:1, в мач от 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Първото полувреме на срещата завърши без голове, като най-големия пропуска направи Айосе Перес, чийто удар бе спасен от вратаря на мадридчани Андрий Лунин.

В началото на втората част обичайният герой за Реал през сезона Джуд Белингам изведе тима си напред в резултата. Той получи топката от Брахим Диас, спря е на гърди и с отмерен удар я прекара между краката на вратаря Руи Силва.

Двадесет и пет минути преди края на мача обаче крайният защитник на Бетис Айтор Руибал изравни със силен шут, който не успя да бъде спрян от украинския страж на Кралския клуб.

Така Бетис лиши Реал от две ценни точки, но продължава да има само една победа в последните си десет мача у дома. Реал е първи в класирането, но само на точка от Жирона, който утре гостува на Барселона. Бетис е на седма позиция в класирането.