site.btaПетко Христов вкара победен гол за Специя, Валентин Антов бе изгонен при успех на Кремонезе

Петко Христов, Снимка: calciospezia.it

Българският защитник Петко Христов се завърна по най-добрия начин в игра за Специя. Той се появи на терена като резерва в 63-ата минута на мача с Асколи и в 89-ата вкара победния гол за тима си за 2:1. Преди това Даниеле Верде бе извел Специя напред с гол от дузпа, но Джузепе Белуши изравни за Асколи в началото на втората част. Въпреки успеха Специя е на 18-о място и все още е в опасната зона на изпадащите.

Валентин Антов бе титуляр за Кремонезе при победата над Венеция с 1:0, но българският национал бе изгонен в 51-вата минута с директен червен картон. Въпреки че остана с десет души, Кремонезе се наложи с попадение на Лука Раванели в 80-ата минута. През първото полувреме гол на Масимо Кода от домакините бе отменен заради засада. С успеха Кремонезе се изкачи на трето място в класирането, като вече е само на четири точки зад Венеция и Парма.

Към 01:24 на 25.07.2024 Новините от днес