site.btaЯпонският Сънтори Сънбърдс е първият полуфиналист на Световното клубно първенство по волейбол за мъже

снимка: volleyballworld.com

Японският Сънтори Сънбърдс е първият полуфиналист на Световното клубно първенство по волейбол при мъжете, въпреки поражението във втората им среща.
Сънбърдс отстъпи с 2:3 (21:25, 29:31, 30:28, 25:22, 12:15) на бразилския Сада Крузейро, но двата гейма днес им гарантираха още една точка към вчерашните три. Така японците имат 4 след вчерашния успех с 3:0 гейма над турците от Халкбанк.

Японците показаха, че не са за подценяване, като защитата и посрещането им бяха доста впечатляващи в третия и четвъртия гейм. Те имаха равностойна блокада със стабилния бразилски отбор, но се възползваха от доста непредизвикани грешки. Мигел Анхел Лопес Кастро реализира феноменалните 31 точки, 22 добави капитанът Уолъс де Соуза. Руската жива легенда на волейбола Дмитрий Мусерски беше номер 1 в редиците на японския тим и вкара 27 точки, 4 от блокада, а бразилецът Ален Жуниор де Армас остана с 14. Именно двамата чужденци бяха основата и на атаките на Сънбърдс.
А Ханкбанк и Сада Крумейро (Бразилия) утре ще решат и втория участник в тази група В на турнира.
В група А Сиркома Перуджа (Италия) нямаше проблеми с втория бразилски участник Итамбе Минас (Минас Жераиш) и го срази с 3:0 гейма (25:18, 26:24, 25:22). Утре италианците, които изглеждат като фаворити и за крайната победа, ще срещнат представителя на домакините от Индия - Ахмедабад дефендерс.

Полякът Камил Семенюк беше най-резултатен за италианския тим с 11 точки, от които 8 от атака. Флавио Резенде добави 9, Себастиан Соле и Обех Плотнитски приключиха с по 8. Винисиус Ферейра да Силва беше номер 1 в тима на Минас Жераиш, реализирал 17 точки, от които 4 аса. Майкъл Санчес Босхуелва остана с 10, всичките от атака.

Към 04:26 на 25.07.2024 Новините от днес